2022 Kuş Gözlem Kamp Detayları

Doğayla ilgili olan bizlerin birbirini tanıyacağı, bilgilerini aktaracağı ve sonunda doğanın güç kazanacağı bir etkinlik olmasını umuyoruz.

Kampta ne yapacağız?

Kamp alanımız ilkbahar kuş gözlem alanlarının ortasında yer almakta. Kamp alanı ve çevresinde yürüyerek bir çok kuşu gözlemleyebilirsiniz. Mesela sinekkapanların ötüşleri ile uyanacak, çadırınızın üzerinden tepeli gugukların geçtiğini görecek ve çok yakınızdaki deniz kıyısında kıyı kuşlarını gözlemleyebileceksiniz. Belki ender bir kuşun ilk kaydını siz alırsınız. 🙂

Manavgat ve Serik’te bulunan kuş gözlem alanlarını merak ediyorsanız aşağıdaki linklerden hazırlamış olduğum haritalardan inceleyebilirsiniz.

Manavgat kuş gözlem alanları:

https://gokcecoskun.com/manavgat-kus-gozlem-alanlari/

Serik kuş gözlem alanları:

https://gokcecoskun.com/serik-bolgesi/

Her gün akşam ateş başında diğer günün kuş gözlem planı yapılacak. Uzak olan bazı bölgelere aracı olanlarla kuş gözlemi yapmayı düşünüyoruz.

(Sulak alanda deneyimli kuş fotoğrafçıları ile sabahın erken saatlerinde kamuflaj altında su kuşları fotoğraflamaya gidebiliriz. Onun için yanınızda çizme, mat ve kamuflaj getirmeyi unutmayın.)

Kampımız sadece kuş gözlemi değil, sohbet edip deneyimlerimizi paylaşabileceğimiz bir ortam olacağı için bu bir çok katılımcı için bir başlangıç olacak. Her akşam ateş başında toplanıp güzel sohbetler yapmayı planlıyoruz.

Kamp alanı yakınında küçük market bulunmakta ancak yiyecek ve içeçeklerinizi temin ederek gelmenizi öneririz.

Sizden en büyük ricamız tek kullanımlık plastikleri kullanmamanız. Onun için çantanızda tek kullanımlık bardak, çatal-bıçak-kaşık ve tabağa yer vermeyin. Biliyorsunuz ki bu tür bireysel önlemler büyük bir etki yaratabilir.

Kamp alanında elektrik, wc ve duş imkanları mevcut. Üçlü priz ile çadırınıza elektrik çekebilirsiniz.

İklim koşulları nasıl?

Şu an için hava durumunu tam olarak bilemiyoruz. Ancak hava durumu yağmurlu vs olmasına rağmen kampı iptal etmeyi düşünmüyoruz. Yağmurlu hava ender kuşları gözlemlemek için bize avantaj dahi olabilir. 

Hava güneşli olmasına rağmen akşamları soğuk olabilir. Özellikle çadırda kalacaklar kış şartlarına uygun uyku tulumu ve kıyafet getirmelerini öneriyoruz.

Kamp alanına ulaşım nasıl?

Kendi aracı ile gelecek olanlar için kamp alanın konumu aşağıdadır. Denizkent Mocamp olarak Google Maps üzerinden de bulabilirsiniz.

Konum: https://g.co/kgs/GCo8wZ

Diğer ulaşım yolları ile gelecekler için;

Alanın olduğu yere toplu taşıma aracı gelmemektedir. En yakın Serik Otogar’a kadar ulaşım sağlayabilirsiniz. Buradan özel taksi ile alana ulaşım yapılabilir.

Kamp alanı ile ilgili görseller ve bilgilendirmeleri aşağıdaki twitter gönderisi altında paylaşmaya devam edeceğim.

Eğer aklınızda başka sorunuz varsa sosyal medya üzerinden bana iletebilir veya gokcecoskun@mail.com , info@gokcecoskun.com mail adreslerinden ulaşabilirsiniz,

Bol kuşlu güzel bir kamp dileği ile,

Herkese Sevgiler

Gökçe Coşkun

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir