Fujifilm X-T4 Neler Sunacak?

Fujifilm’in APS-C fotoğraf makinesi büyük merakla bekleniyor. Peki bu gövde ne gibi yenilikler sunacak?

X-T4 temsili fotoğraf

Fujifilm gövdelerinde sunduğu özellikler sayesinde aynasız kamera sektöründe güzel başarılar elde ediyor. X-T3 modelide son yıllarda hem video hem de fotoğraf konusunda oldukça dikkat çekmiş ve iyi satış rakamları elde ettiği gövde oldu. Videocuların, X-T3’de 4k 60fps 10bit kart üzerine kayıt alması özellikle yönelimini sağladı. Şimdi herkes Fujifilm’den X-T3 etkisi yaratacak yeni gövde bekleyişinde. Peki X-T4 bu etkiyi yaratabilir mi?

X-T4’den ne bekleniyor?

-6k 60fps 10bit video kaydı; Video konusunda gelişme olacağı kesin. Ancak 6k’lık bir videoyu 60 fps 10 bit olarak kaydetmek için büyük bir veri işleme ve kaydetme durumu söz konusu. Bu da yeni işlemci ve yüksek fiyat getirebilir. Bence 6k gelirse 30fps olarak kayıt mümkün olur. Benim isteğim ise 4k 120fps kayıt.

-IBIS; Titreşim engelleme sistemine sahip tek Fujifilm modeli X-H1’di. Onunda üretimi ve satışı durduruldu. X-T ve X-H serilerini X-T4 de birleştirebilirler. IBIS gelirse nasıl olur? İyi olur çünkü tüm kullandığınız lensler titreşim engelleme özelliğine kavuşmuş oluyor. Beni cezbeden özellik.

Fujifilm bu güncellemeyi biraz erken yapmasının sebebi büyük olasılıkla Olimpiyatlar için yeni bir gövde sunmak. Bence gövde yanında yeni telelens de çıkarması gerekiyor. Bu alanda xf 100-400 ve xf 200mm dışında spor ve yaban hayatında kullanılacak lens bulunmamakta. Sabit odaklı (Prime) olarak eksiği bulunmakta. Umuyorum ki kısa zamanda lens eksikliğini fark ederler.

X-T4’ün tanıtılması beklenen tarih 26 Şubat 2020. Bekleyip göreceğiz.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir