iPad 2017 Ekranı Nasıl

     Apple 2017 yılında yeni bir iPad modeli ( genelde 2017 olarak dile getiriliyor ) ve iPad Pro 10.5 ve 12.9 modellerini tanıttı. 9.7 inç olan pro modelinin yerini yepyeni bir 10.5 inç ilk iPad aldı. Biz asıl konumuza iPad 2017 ye gelelim.
     iPad 2017 nin tanıtımları incelemeleri özellikleri her yerde fakat 2017 modeli oldukça karamsarlığa düşüren ekranı ile kafa karıştırıyor.
>Bu dandik ekranlı iPad alınır mı bee<
         iPad 2017 fiyat konusunda iddialı gelirken ekranından dolayı bir çok eleştiriyi aldı. bir çok yerde ekran olarak daha iyi olan iPad air 2 ile karşılaştırmalar yapıldı ve air 2 tavsiye edildi.
iPad 2017 ekranın eksileri neler ? ( iPad air 2 ye göre )
⁃ Lamine ekran yok. Bu görüntünün daha derine gömülü olmasına neden oluyor. Dış kısım ile arada bir mesafe var. ⁃ Yansıma önleyici kaplama yok. böylece gün ışığında ekrana vuran yansımalar nedeni ile görüntüyü görmeniz zorlaşıyor. ⁃ ekran hassasiyeti daha çok plastiği hissettiriyor.

            Bunları okuduğunuz zaman hemen bu üründen soğumaya başlıyorsunuz. eh haklısınız. bir önceki seriye göre daha kötü bir ekran sunuluyor. Ürünü ilk elime aldığımda öyle ucuz öyle kötü bir his vermişti ki direk olarak pişman kalmıştım. Fakat bir süre sonra alışıyorsunuz. Ekranı fark bile etmiyorsunuz.
iPad 2017 nin iPad Air 2 ye göre artıları yok mu ?
⁃ bataryası daha büyük şarjı daha fazla gidiyor. ⁃ işlemci air 2 de A8x iken 2017 de A9 bulunuyor.
Tüm bunlara baktıktan sonra bir iPad almaya gittiğinizde hangisini alırsınız ?
Burada sizin ihtiyaçlarınız ve kullanma amacınız devreye giriyor. Çünkü bir şeyi alabiliyor olmanız illaki onu almanızı gerektirmez.
iPad Pro tercih etmeme sebebim , bir kaleme ihtiyaç duymuyorum. çizim veya tablete kalem ile not almada kullanmayacağım. Buna bağlı olarak iki kat fiyat vermeme gerek yoktu.
iPad Air 2 neden almadım?
fiyatı neredeyse iki modelinde aynı. Air 2 2014 yılında çıkan bir model oluşu yazılım konusunda biraz daha geriden geleceğini bana düşündürdü. Bünün dışında iPad 2017 nin batarya süresinin fazla olması da benim için tercih sebebi oldu.
iPad 2017 neden aldım?
             iPad i klavye yardı mı ile yazı yazmak ve arada yatarken film ve dizi izlemek için tercih ettim. Bilgisayarım masaüstü olduğu için bilineceği gibi mobilitesi yok. Sadece bu işler için kullanacağım bir ürünün ekranın parmağıma verdiği hissiyat ve görüntü dış kısımdan biraz daha içeri gömük olması benim için pek bir problem yaratmıyor. Bu nedenleri öne sürerek iki katı bir fiyat verip iPad Pro 10.5 almam ardından beni kalem almayada tetikleyecek böylece ucu bucağı gelmeyen bir zincire dahil olacaktım. Ne kadar öz ve temel özellikleri olan ürünler sizi zorladığını düşünsenizde size birçok şey de öğretirler.
Şuanki iPad 2017 kullanıyorum ve kendimce memnunum bir sorunla karşılaşmadım. iPad 2017 de tek sorunum satın alma sürecinde oldu. Tableti ilk olarak Teknosanın nın gittigidiyor mağazasından aldım. ürünün fiyatı 1400 gibi oldukça uygun bir fiyat da idi. ürün açılmamış ambalajında gelmesine rağmen ekranının montajında sıkıntı olmuş ki ekran sağ üst köşeye doğru yatık olarak monte edilmişti. Ürünü iade edip, Media markt denen sadece ismi olan mağazadan aldım. internette peşin fiyatına altı taksit yapan babayiğitler mağazada 4 taksit yapıyorlarmış. tamam dedim yapın sonra eve gidince ne göreyim 4 taksit yapıp birde faiz koymuşlar. ah siz yokmusunuz. Beni pes ettirdiler ve sesimi çıkarmadım. Bu durumda aklınızda olsun.
Ekrana dokunmam benim için çok önemli diyorsanız, ya air 2 ya da iPad Pro ya yönelmelisiniz. Ben kalemle çizim ve not almak istiyorum dersenizde diğer markaların Bluetooth kalemlerine hiç bulaşmadan direk olarak iPad Pro ya yönelin çünkü sizi tatmin etmeyecektir.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir