Kovada Gölü

  

              Yaz yaklaştıkça Antalya içerisinde yapılabilecekpek birşey kalmıyor. Ya denize gireceksiniz ya da nem ile kavrulacaksınız. Onun için çevrelerde kaçış noktaları bulmak, teninize hediye olacaktır.
 
Antalya Burdur Isparta çevresindeki göller bölgesine oldukça yakın bir konumda. Eğer sizde çalışıyor ve genelde bir gününüz var ise. Bunu daha ulaşılabilir yerlere gitmek için araştıracaksınız dır. Kovada gölü de bu şanslılardan bir tanesi.
 
Bu ağaçlarda ne böylesi?
 
         Ağaçları sarmış sarmaşıklardan oluşan bir orman düşünün. İlk olarak bu şekilde başladı Kovada’yı araştırmam. Fotoğrafını görmem daha sonra nerede olduğunu fotoğraf bilgilerini irdelememiz ile buranın Kovada Gölü yolunda olduğunu bulduk. Fantastik hava filmlerde değil burada idi.
 

Pek , az, eh biraz ,
Bu ölçü kalıpları buranın insanlar açısından ne kadar bilindiği ile ilgili. Fotoğraflar ve İnternet de ki yorumlara bakılırsa eğer gezi platform siteleri haricinde çok fazla bilinen bir nokta değil. Bunun büyük nedeni bilinmesi değil, ulaşım için ayrı rota hazırlamanın gerekmesinden dolayı.
 
 
 
Kalk artık !
 
Eh bir yere gidecekseniz ki özellikle fotoğraf vs için. Şöyle güneş yandan gelsin istersiniz, birazda bulut birazda gökyüzü muhteşem olur. Ama maalesef akşam geç saatlere kadar kaldığımdan anca 10.30 da Antalya içerisinden yola çıkabildik.
 
Rota mız var değil mi ?
 
Rota Antalya içerisinden gidilecek ise basit denebilir. Hava Alanını geç oradan Isparta yoluna dön tamam işte sonra bir yapıştır, taaa karacaören barajını filan geç onları geç geç, sonra orada yazacak sağ tarafta eğirdir gölü diye oradan da dönünce navigasyonu açacaksın . Gerisini ona bırak bence.
 
İsteyenlere tam nokta :
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir