Sony A6400 Nasıl ?

Sony APSC sensör tipine sahip vlog çekenlere hitap eden kamerasını duyurdu.

Sony yine yaptı yapacağını ve kafa karıştırıcı ara  model piyasa çıkardı.

Kameraya ilk baktığında dikkat çekenler ;

  • Ekran ön tarafa doğru dönebiliyor.(Flip Screen) Böylece kendinizi rahat bir şekilde çekebiliyorsunuz. Özellikle bunun üzerinde durarak vlogerlara hitap ediyorlar.
  • Ekranın dokunmaktik olması.
  • Fiyatı uygun 900 dolar.(Sakın TL ye çevirmeyin 🙂 )
  • Göz takip sistemi ve Af hızı

Bu unsurlar içerisinde bana göre en önemli geliştirilmiş yeni teknoloji Real-time Eye AF ve Real time tracking teknolojileri. Neden mi ? Çünkü artık sadece insan gözü değil hayvanların da gözünü takip eden bir sistem var. ( Animal Eye AF).

Bu sistem benim gibi yaban hayatı fotoğrafçıları için inanılmaz bir özellik. Sistemi test etmedim fakat eğer insan gözündeki başarısını hayvanlarda özellikle kuşlarda yapabilirse yaban hayatı fotoğrafçılığına yeni bir boyut getirebilir.

6400 Alınır mı ?

Eğer steady shot (titreşim engelleme) sistemine ihtiyaç duymuyorsanız ve 6300 almayıda düşünmüşseniz bu gövde tercih edilebilir. 6300 ile karşılaştırıldığında 6300 ün toz ve suya dayanıklı gövdesi dışında ön plana çıkan başka artısı bulunmamakta.

Benim gibi üst düzey APSC gövde bekleyen birisi bu gövdeyi tercih etmez. Sony a7000 gibi bir modelide yakın zamanda sony nin tanıtacağını düşünüyorum.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir