Tazı KanyonuGüneyin dağlarının oluşturduğu eşsiz kanyonlardan bir tanesi tazı kanyonu. Mevki olarak Manavgat sınırları içinde Köprülü Kanyon mevkine denk geliyor. Son zamanlarda sosyal medyada ve reklamlarda sıkça geçmesi Tazı Kanyonu nu epey popüler hale getirdi. Bu durum ne kadar iyi oldu tartışılır. Çünkü bir çok alana gitmeme rağmen buradaki ilgi çok farklı boyuttaydı. Her kesimden insan bu kadar uzak ve ulaşımı güç yere üşenmeyip gelmeleri beni çok şaşırttı. Tazı Kanyonu gerçekten güzel bir yer fakat onun kadar güzel bir çok kanyonda Antalya da bulunmakta. İnsanların kalabalığına göz yumuyorsanız gidilip görülebilecek bir yer.

Ulaşım çok zor değil. Toprak yoldan gitmiş bir çok serçe doğan arabayı görünce anlıyorsunuz. Siz yine de arabanızı geride bırakıp yürüyün. Etrafınızı saran ormanların kokusunu içinize çekip etrafa sakın çöp atmayın.

Dikkatli olun !

Kanyonun herkes tarafından tercih edilen gözetleme kısmında bir koruma bulunmuyor. Eğer Güver Uçurumu’na gittiyseniz oradaki demirler burada yok. Ben yüksekten korkan biri olarak uçurumun ucunda fotoğraf çekenleri görünce kalbim yerinden çıkacaktı. En kısa zamanda önlem alınmalı bölgede.

Umarım yakın zamanda buranın yoluna yapan kuruluş, bu alanı korumak içinde bir şeyler yapar.

Konum için tıklayın ;
Tazı Kanyonu Gözlem Noktası

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir