Hayvan Dostlarımız için İlkyardım Rehberi Kitabım Çıktı

Hayvan Dostlarımız için İlkyardım Rehberi” kitabımız, Vakıf Bank Kültür Yayınları tarafından yayımlandı. Benim için büyük bir mutluluk.

Kitabı aşağıdaki linklerden temin edebilirsiniz:
D&R : https://www.dr.com.tr/kitap/hayvan-dostlarimiz-icin-ilkyardim-rehberi/gokce-coskun/cocuk-ve-genclik/okul-oncesi-6-ay-5-yas/egitim-etkinlik-kitaplari/urunno=0002085857001
Vakıf Bank Kültür : https://www.vbky.com.tr/kitap/hayvan-dostlarimiz-icin-ilkyardim-rehberi

Çocuklar ve ailelerde farkındalık yaratmayı amaçladığımız kitabımız, yardıma muhtaç yaban ve evcil hayvanlara nasıl yardım edebileceğimizi, nelere dikkat etmemiz gerektiğini, yaban hayvanı ve evcil hayvan kavramlarını ve temel ekoloji bilgilerini içeriyor. Farkındalık yaratmak, belki yaşam amacım haline geldi. Çevremizdeki canlılar ve çevre konusunda elimden gelen çabayı göstererek sadece bir birey olarak bir şeyler yapmaya çalıştım. Bu süreçte bana destek veren, başta eşim olmak üzere birçok insan oldu. Bu sayede insanların yaşadıkları çevreye farklı bir bakış açısı kazanmalarına katkı sağladık. Etkinliklerimde en büyük heyecanı çocuklarda gördüm. Onlar merak ederse, aileleri de merak ederdi. Onlar öğrenmek isterse, aileleri öğrenirdi. Bu amaçla, sevgili Vakıf Bank Kültür Yayınları’ndan Hande Kayhan‘ın teklifiyle çocuklar için bu güzel çalışmaya başladık. Bize resimleriyle büyük katkı sağlayan Büşra Çakmak da katıldı ve Uzm. Psikolog Zeynep İrem Çeven desteği ile kitabımızı tamamladık. Şimdi sizlerle.

Beni hayvanları sevmeyi öğreten dedem Veli Irmak’tı. Onun sayesinde bu maceram başladı. Onun görevini şimdi ben devraldım. Bu kitapla bu merakı ve farkındalığı daha da artırmayı hedefliyoruz. Kitabın yazım aşamasında sevgili dostum Önder Cırık‘a göndermiştim. Çok beğendi ve küçük düzeltmelerini ekledikten sonra tasarımdan sonra taslağı görmek istemişti. Ancak 8 gün sonra, 6 Şubat depreminde kendisini kaybettik. Bu acı benim için büyük ve hala devam ediyor. Ancak onun bu kitaba dokunmuş olması beni mutlu ediyor. Bu küçük dokunuşla o da çocuklara farkındalık kazandırmamıza katkıda bulundu. Önder’i sevgiyle anıyoruz ve onu özlüyoruz.

Sizlere de teşekkür etmek istiyorum. Birçoğunuzla tanışmıyoruz belki, ama küçük bir yorumunuz bile bana büyük bir destek oluyor. Gönülden teşekkürler.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir