Fujifilm XF 70-300mm F4-5.6 Tanıtıldı

Fujifilm aynasız fotoğraf makinelerinde olan başarısını yükseltiyor. Bu yükselişi temkinli, ağır ağır yapması ise doğru adımlar atmasını sağlıyor. Kullanıcıları dinliyor ve eksikleri kapatıyor.

Fujifilm lenslerinin her birinde üretim kalitesini yüksek tutmaya çalışmakta. Denediğim tüm lenslerinde kullanılan yüksek kalitede cam ekipmanları bonkörce kullanmış. Objektifler düşük diyaframlarda iyi keskinlik veriyor. Kısaca laf olsun diye objektif çıkarmıyor. 27 Ocak 2020’de yaptıkları etkinlik ile xf 70 300 objetiflerini tanıttılar. Beklenen bir objektifdi ve yeri boştaydı.

Kuş fotoğrafçılığı ile ilgilendiğim için telefoto lensleri kullanıyorum. Ancak genel itibari ile kullandığım odak uzaklığı 400mm oluyor. Ama Fujifilm’in xf 70 300 bunu biraz olsa yıkabilir. Oldukça kaliteli bir iç ekipmana sahip olması bu lensin keskinliğinin tatminkar olacağını gösteriyor. İçerisinde 2 adet ED 1 adet Aspherical cam bulunuyor. Bu düşük diyaframda ışık saplarının az olacağını böylelikle keskin görüntüler elde edeceğimizi gösteriyor. Fujifilm bundan emin olmasaydı Teleconverter desteğini sunmazdı. Evet bu lense 1.4x ve 2x teleconverter takmak mümkün. Bunun yanında zorlu koşullara da dayanıklı. Toz ve yağmur geçirmezliği bulunuyor. Fujifilm bu lensin tanıtımında örnek fotoğraflara yaban hayat fotoğraflarını eklemiş olması birazda olsun bu alanı kendine çekmek istediğini gösteriyor.

MTF Grafiği:

Objektif elemanları :

Xf 70 400 sayfası : https://fujifilm-x.com/global/products/lenses/xf70-300mmf4-56-r-lm-ois-wr
Özelliklerinin olduğu sayfa : https://fujifilm-x.com/global/products/lenses/xf70-300mmf4-56-r-lm-ois-wr/specifications/

Özellikleri:

Objektif geldiğinde deneyimlerimle yeni bir yazı yayınlarım. Teşekkürler.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir